Kl 11.00
14 September Kl 12.00
Stora Scenen
Kl 13.00
Kl 10.00
Kl 13.00
Janna Hellerup Ulvselius

Ökad mångfald och integration med idrott som verktyg

Panelmedlem Janna Hellerup Ulvselius

Generalsekreterare En Frisk Generation

En Frisk Generation arbetar med hälsofrämjande insatser för hela familjen där behoven är som störst. Vår vision är ett samhälle där familjer är motorn för en bättre integration, ökad trygghet och en god och jämlik hälsa.

Min drivkraft är att ge alla barn samma möjligheter att växa upp till starka och friska individer och att utmana de strukturer som skapar barriärer för utveckling och rättvisa. Med min bakgrund från handbollen och många år på Stockholms Stadsmission har jag med mig vikten av att alla behövs och att vara olika är något bra. Alla kan bidra – men alla måste också få chansen.

Moderator

Charbel Gabro

Panelen

Igor Kubat

Igor Kubat

Hållbarhetssamordnare Svenska Fotbollförbundet

abel abraham

Abel Abraham

CSR- och Hållbarhetsansvarig för Samhällsmatchen & Hammarby Fotboll

Janna Hellerup Ulvselius

Janna Hellerup Ulvselius

Generalsekreterare En Frisk Generation

Joakim Wiklander

Medgrundare och VD på Brödernas

Admir Lukacevic

Entreprenören och samhällsförbättraren

Vill du vara med i panelen?

Rulla till toppen

Föreläsning (analog jobbannons)
20 minuter på Jobbscenen

100 sittplatser, storbildsskärmar och ljudanläggning samt tekniker ingår. Jobbfestivalen kommer marknadsföra Jobbscenen och i möjligaste mån rikta marknadsföringen till kandidater baserat på de olika tjänster som arbetgivarna har. Självklart kan ni också bjuda in deltagare/jobbsökare.