Kl 13.00
19 maj kl 14.00
Kungsträdgården

SAO-jobb jämnar ut startlinjen för Sveriges unga

SAO-jobb ger högstadieelever en chans att arbeta extra och bidra till ett starkare Sverige.

Moderator Malin Moezzi

Producent & Moderator på Jobbfestivalen

Malin Moezzi är legitimerad psykolog och har sex års erfarenhet av att jobba med organisationspsykologi och strategisk HR. Innan dess arbetade Malin på Migrationsverkets Asylprövningsenhet på Arlanda i 7 år.

I sin yrkesroll idag hjälper hon chefer och HR att jobba mer inkluderande och evidensbaserat, oavsett om det handlar om att rekrytera nästa medarbetare, utveckla ledare eller få insikter om den interna kompetensen.

Malin föreläser även för olika bolag och nätverk för att sprida kunskap om hur vi kan jobba mer rättvist och effektivt för att åka mångfald och inkludering.

Malin är medlem i Jobbfestivalens Advisory Board.

Jobbfestivalen

Moderator

Malin Moezzi

Producent & Moderator på Jobbfestivalen

Panelen

Carin Götblad

Polismästare och medgrundare,
Nästa generation Sverige

Evin Cetin

Jurist & initiativtagare,
Nästa generation Sverige

Vill du vara med i panelen?

Rulla till toppen

Föreläsning (analog jobbannons)
20 minuter på Jobbscenen

100 sittplatser, storbildsskärmar och ljudanläggning samt tekniker ingår. Jobbfestivalen kommer marknadsföra Jobbscenen och i möjligaste mån rikta marknadsföringen till kandidater baserat på de olika tjänster som arbetgivarna har. Självklart kan ni också bjuda in deltagare/jobbsökare.